Flacăra Moreni s-a impus clar in disputa de astăzi cu Academica II Clinceni, scor 2-0. ”Lupii” au inceput in forță meciul și au deschis scorul in minutul 17 prin Eugen Matei, scor care avea să se mențină pină la pauză. In repriza secunda, Flacăra a marcat incă o data prin Tibi Calofir (84), stabilind scorul final. Victorie foarte importantă pentru echipa antrenată de Gabi Paraschiv, care se instalează in fotolilul de lider in C6. Meciul etapei se va juca mâine, la Filiași, intre CSO și Sporting Roșiorii de Vede. PAS Pucioasa va juca maine, acasă, cu Petrolul Potcoava, de la ora 15.00.

vineri, 23 octombrie 2020, ora 15:00
CSM Alexandria – Unirea Bascov 0-2
Mario Iordache (29), (90+3)
Flacăra Moreni – Academica Clinceni 2 2-0
Eugen Matei (17), Tiberiu Calofir (84)
Vediţa Coloneşti – Universitatea Craiova 2 4-2
Robert Dalu (47 – penalty), Andrei Bâră (73, 79), Florin Nichita (90+3) / Andrei Burlacu (10), Alexandru Capac (42)
sâmbătă, 24 octombrie 2020, ora 15:00