Derbyul etapei a 22+a din Liga a 2-a se dispută astăzi la Târgovişte, unde Chindia intâlneşte pe Academica Clinceni. Este un veritabil derby al campionatului, cele două echipe ocupând primele două locuri in clasament. In tur, Chindia s-a impus cu 1-0, Cristi Cherchez fiind autorul golului pentru echipa noastra.

”Academica este o echipă constantă, cu jucători interesanţi, cu tineri de perspectivă, un mixt între experienţă şi tinereţe. Ei practică un fotbal de calitate şi nu întâmplător sunt pe prima poziţie a clasamentului. Starea de spirit la echipa noastră este foarte bună, suntem optimişti şi pozitivi şi am mare încredere că vom reuşi să câştigăm acest joc împotriva lor”, a spus, citat de site-ul oficial al Chindiei, Viorel Moldovan.

Partida va incepe la ora 17.00 şi va fi arbitrată de Marian Barbu (Fagăraş), Bogdan Gheorghe (Bucureşti) şi Stelian Slabu (Braşov). Foto: Liga2.ro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here