Chindia Targoviste a suferit o noua infrangere in campionat. Echipa antrenata de Emil Sandoi a fost invinsa astazi la Medias, 0-1, golul gazdelor fiind marcat de Ronaldo Deaconu  (37-penalty).

Chindia putea sa egaleze in minutul 44 al intalnirii, insa centralul Coza nu a acordat penalty la faultul asupra lui Florea. Chindia a atacat mai mult in repriza secunda, cea mai mare ocazie fiind ratata de Popa (48).

Gazdele se apara cu tot efectivul si obtin trei puncte importante, in ciuda eforturilor jucatorilor de la Chindia sa egaleze pe tabela.

Targovistenii au ajuns la a treia infrangere consecutiva, in ultimele patru intalnirii, Chindia obtinand un singur punct (1-1 la Hermanstadt).

Meciul din etapa viitoare este foarte important pentru echipa noastra, Chindia intalnind la Ploiesti pe UTA Arad.