Vremurile in care Chindia obtinea victorie dupa victorie au apus de cateva etape bune. Emil Sandoi nu mai gaseste de ceva vreme reteta succesului, exceptand meciul din Cupa Romaniei de la Constanta, o echipa totusi de Liga a 2-a.
In urma cu putine minute s-a incheiat meciul dintre Chindia si UTA Arad. Targovistenii au incheiat la egalitate partida cu aradenii, 1-1, golul echipei noastre fiind marcat de Popa (31).
Dupa ce a fost etape bune pe loc de play-off, echipa antrenata de Emil Sandoi are sanse mici sa mai prinda un loc in primele sase, obiectivul mai realist fiind play-out-ul. In etapa viitoare, Chindia va evolua la FCSB.
Chindia: Aioani – Căpușă, Pițian, Iacob, Kocic – Diaz, Dulca, Rață. Dumitrașcu – D. Popa, D. Florea Rezerve: Moldovan, Atanase, Yameogo, Mitrea, Berisha, Șerban, Ioniță, Martac, Fomba Antrenor: Emil Săndoi