????????????????????????????????????

Urban Titu a reusit un transfer important in ultima zi de mercato. Gruparea unde Costin Mirescu este presedinte l-a transferat pe Alex Iordan, jucator care are peste 200 de prezente la nivelul Ligii a doua. Noul portar de la Titu a jucat la echipe importante din fotbalul romanesc, dar si in Republica Moldova, la Speranta Cahul.

Iordan a fost in lotul lui Dinamo de acum cativa ani, portarii dinamovistilor din acel an fiind Balgradean, Naumovski si Iordan. Transferul lui Alex Iordan a fost anuntat in urma cu putin timp pe pagina oficiala a echipei din Titu.

”???? ?? ?????, ???? ??????! ???? ?????? ??????? ? ????? ?? ???? ? ?? ???? ? ?-?, ????? ????? ??? ?? ???????? ?? ??????? ????? ? ?-?!

Incepand de astazi, Alex Iordan este jucatorul echipei noastre. Noul nostru portar a jucat la echipe importante din fotbalul romanesc, avand peste 200 de prezente la nivelul primelor doua ligi. Are in palmares o promovare cu Gaz Metan Severin, din Liga a 2-a in Liga 1, evoluand si in prima liga din Republica Moldova, la Speranta Cahul.

A evoluat pana acum in cariera la Dinamo Bucuresti, CS Turnu Severin (Liga1), Gaz Metan Severin, CS Balotesti (Liga a 2-a), FC Caracal, Urban Titu, Atletic Bradu, FC Arges (Liga a 3-a). A fost in lotul lui Dinamo Bucuresti, portarii ”cainilor” din acel an fiind Balgradean, Naumovski si Iordan. De asemenea, Alex are si o prezenta la nivelul Ligii 1, la CS Turnu Severin.

”Am venit la Titu pentru ca am fost ofertat de presedintele Mirescu. Este un proiect frumos si vreau sa pun umarul la promovarea echipei in Liga a treia”, ne-a declarat noul nostru jucator.

Alex Iordan a jucat la CS Balotesti, in Liga a 2-a, atat cu presedintele echipei noastre, Costin Mirescu, cat si cu Ciprian Dicu, capitanul echipei noastre. Mult succes, Alex Alex Iordan, in tricoul echipei noastre!”, este anuntul postat pe pagina oficiala a echipei din Titu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here