Incertitudinea numirii antrenorului la Roberto Ziduri a luat sfarsit astazi. Pagina oficiala de Facebook a clubului din Ziduri a scris astazi ca cei mai reprezentativi jucatori ai echipei, Cristi Cherchez si Adi Grigore sunt noi antrenori ai echipei. Cei doi il inlocuiesc pe Cristi Badoiu, care a condus echipa in turul campionatului.

”In urma sedintei Director al clubului nostru sa luat hotararea ca pregatirea Consiliului echipei sa se ocupe Cristi Cherchez si Adrian Grigore, doi dintre cei mai reprezentativi juctori ai echipei noastre. Ambii au licenta de antrenor (Licenta UEFA C) si si-au asumat obiectivul de stabilitate a conducerii clubului: promovarea in Liga a treia. Antrenor la AJF Dambovita va fi inregistrat Adi Grigore, fostul jucator al Chindiei Targoviste si Rapid Bucuresti. Mult succes!” , se arata pe pagina de Facebook a clubului din Ziduri.

Cum Cherchez este si antrenor la Valahii Targoviste, in acte va figura antrenor Adi Grigore, care va fi ajutat de Cristi Cherchez. Formatia din Ziduri va intalni in meciuri de pregatire pana la inceperea campionatului pe Viitorul Ocnita (3 februarie), Flacara Moreni (10 februarie), Chindia Targoviste U19 (17 februarie) si Zimbrii Leresti (24 februarie).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here